دستور پخت قارچ استراگانف + طرز تهیه

قارچ استراگانف به نحوی سس مخصوص ماکارانی به حساب می آید و اغلب همراه با آن سرو می شود و طعم دل چسب و خوشمزه ای ایجاد می کند. خیلی ها گمان می کنند این غذا همانند بیف استروگانف با بوقلمون و … است و از انواع گوشت ها در تهیه ی آن استفاده می شود.

اما باید بگوییم این غذا تفاوت زیادی با بیف استروگانف دارد. این غذا هم به راحتی تهیه می شود و هم طعم بسیار فوق العاده ای دارد و مناسب اکثر سلیقه هاست.
به کسانی که طرفدار ماکارانی و پاستا هستند پیشنهاد می کنیم حتما این سس را امتحان کنند که قطعا از مشتری های پر و پا قرصش خواهند شد.

قارچ استراگانف

این سس را می توانید برای مهمانی ها و دور همی های مختلفی همراه با پاستا سرو کنید و لذت ببرید و بسته به سلیقه تان از انواع سبزیجات در تهیه این غذا، بهره بگیرید.

مواد مورد نیاز برای تهیه و پخت قارچ استراگانف

آرد سفید به میزان دو قاشق غذاخوری

شیر به میزان یک ربع پیمانه

خامه به میزان یک ربع پیمانه

کره به میزان یک قاشق غذاخوری

قارچ ورقه شده به میزان نه صد گرم

روغن زیتون به میزان یک قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده به میزان یک ربع پیمانه

سیر بصورت رنده شده به میزان دو عدد

موسیر بصورت خرد به میزان یک عدد

آب سبزیجات یا آب مرغ یا آب گوشت به میزان یک و نیم پیمانه

نمک به میزان دلخواه

فلفل به میزان دلخواه

نحوه تهیه و پخت قارچ استراگانف

مرحله ی اول
ماهیتابه ای بردارید و روغن زیتون و سپس کره را درون آن بریزید تا روغن داغ و کره به خوبی آب شود. بعد سیر و موسیر را درون ماهیتابه بریزید و شروع ب تفت دادن کنید و آنقدر تفت بدهید تا سیر و موسیر ها کمی به حالت پخته و نرم بیایند.

قارچ استراگانف

نکته: مدت زمان تقریبی تعت دادن سه الی چهار دقیقه می باشد.

مرحله ی دوم
سپس قارچ هایی را که ورقه ورقه خرد شده اند، به ماهیتابه اضافه کنید و آنقدر تفت دهید که رنگ قارچ ها تغییر کند و سرخ و برشته شود.

مرحله ی سوم

قارچ استراگانف
سپس آرد را درون ماهیتابه بریزید و آنقدر مخلوط کنید تا مواد در هم نفوذ کنند. پس از چند دقیقه مقدار کمی آب به درون ماهیتابه بیفزایید و اجازه دهید مواد پخته شوند تا جایی که کف کند.

مرحله ی چهارم
بعد از آن که کف کرد، نوبت به افزودن خامه و شیر می رسد، آن ها را بیفزایید و اجازه دهید چند دقیقه ای مواد مخلوط شده همراه با شیر و خامه، بپزند.

مرحله ی آخر
وقتی مخلوط مواد درون ماهیتابه کمی سفت شد، آب سبزیجات و نمک و فلفل را به درون ماهیتابه بریزید و تمامی مواد را کمی مخلوط کنید. پس از آن که قارچ استراگانفتان، به خوبی مخلوط شده بود و کمی سفت شد، آن را بر روی ماکارانی پخته شده تان ریزید و با استفاده از انواع سبزیجات تزئین کرده و میل نمائید.

قارچ استراگانف

این غذا بسیار خوشمزه و هوس انگیز است و به همراهان آس کوک، پیشنهاد می کنیم این غذا را از دست ندهند و حتما امتحانش کنند.

مطالب مرتبط