دستور پخت کالزونه کالباس و ذرت (ایتالیا) + طرز تهیه

مواد لازم جهت تهیه کالزونه کالباس و ذرت (ایتالیا)

آب 2/1 لیوان

نمک 1 قاشق چایخوری

شکر 1 قاشق چایخوری

روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

شیر 4/3 لیوان

زرده تخم مرغ 1 عدد

آرد 3 لیوان

پنیر پارمزان رنده شده 2/1 لیوان

کالباس 200 گرم

جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری

ذرت 1 لیوان

مخمر فوری 2 قاشق چایخوری

سیر 2 حبه

نحوه آماده کردن کالزونه کالباس و ذرت (ایتالیا)

کالزونه کالباس و ذرت (ایتالیا)

در اولین مرحله، 2/1 لیوان آب و مخمر فوری را در کاسه ای ریخته و مخلوط کنید. پس از آن شکر، نمک، شیر، 2 لیوان آرد، روغن زیتون به مخلوط مخمر و آب اضافه کرده با هم مخلوط کنید. در اخر، 1 لیوان باقی مانده آرد را اضافه کنید.

در مرحله بعد، مواد را با دست خود مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید، خمیر را چند دقیقه ورز دهید. پس از آن کاسه ای را چرب کنید و خمیر را درون کاسه قرار دهید به مدت 1 ساعت ظرف را پوشانده و در جای گرم قرار دهید تا حجم خمیر دوبرابر شود.

در مرحله سوم فر را در دمای 200 درجه گرم کنید، روی سطح کار کمی آرد پاشیده و خمیر را با وردنه پهن کنید و با لیوان خمیر را به شکل گرد در بیاورید.ذرت کنسروی، سیرخرد شده، کالباس خرد شده، جعفری خرد شده و پنیر پارمزان را در کاسه ای ریخته و باهم مخلوط کنید. روی هر خمیر مقداری از این مایه را قرار دهید، خمیر را تا بزنید و بعد از آن خمیر تا زده را مرطوب کنید و با چنگال به لبه های خمیر فشار بیاورید.

درمرحله اخر، درون سینی فر کاغذ روغنی بگذارید. زرده تخم مرغ را با کمی آب رقیق کنید و روی خمیر ها بزنید. سینی را 30 دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *