دستور پخت رول بیف ماکی (ژاپن) + طرز تهیه

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی آس کوک ، در این مقاله با غذایی تحت عنوان رول بیف ماکی در خدمت شما هستیم . این غذا در اسیای غربی و در کشور ژاپن شهرت زیادی دارد . لطفا در تهیه این غذا ما را همراهی کنید .

مواد لازم برای رول بیف ماکی

کنجد به میزان دلخواه

قارچ ورقه شده به تعداد ( 5 عدد )

روغن نباتی به میزان ( 2 قاشق چایخوری )

لوبیا سبزخرد شده به میزان ( 100 گرم )

سس سویا به میزان ( 2 قاشق )

فیله گوشت به میزان ( 400 گرم )

هویج بزرگ خرد شده به طول ( 2/1 عدد )

نحوه اماده کردن رول بیف ماکی

رول بیف ماکی

در اولین مرحله ، لوبیای سبز و هویج را هرکدام به صورت جداگانه در قابلمه هایی بپزید تا نرم شوند. سپس انهارا با آب سرد آبکش کنید .  در مرحله بعد ، یک سفره یک بار مصرف برداشته و آن را پهن کنید و چند تیکه فیله به طوریکه فیله های حداقل یک سانت همپوشانی داشته باشند روی سفره قرار دهید .

روی فیله هایتان نمک بریزید و روی سفره را ببندید . گوشت ها را خیلی خوب بکوبید . درمرحله سوم ، لوبیا سبز ، قارچ و هویج را در کنارهم به شکل افقی روی فیله قرار دهید . پس از آن شروع به رول پیچیدن فیله کنید . برای ما بقی فیله ها و سبزیجات هم همین کار را تکرار کنید . رول های فیله خود به مدت چند ساعت در یخچال نگه داری کنید .

در مرحله چهارم ، درون یک تابه بزرگ روغن بریزید و رول های فیله را روی آن قرار دهید و آن ها را سرخ کنید تا قهوه ای رنگ شوند . سپس ، سس سویا را روی آن بریزید و در تابه را به مدت چند دقیقه ببندید تا بخار پز شود . پس از آن رول ها در بیاورید تا سس آن جوش بخورد . هر رول را به صورت عمودی روی ظرفی سرو کنید و از باقی مانده سس سویا روی آن بریزید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *