دستور پخت کوکو سیب زمینی پاکستانی + طرز تهیه

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی آس کوک، در این مقاله به سراغ غذایی خواهیم رفت که اکثرمان نحوه تهیه آن را بلد هستیم، اما برای اینکه بتوانیم غذاهای کشورهای همسایه را درست کنیم کمی آن را تغییر می دهیم. این غذا همان طور که در عنوان آورده شده است غذایی پاکستانی است، معمولا در کشورهای هند و پاکستان ادویه های معطر و تند زیادی برای عطر و بوی غذا استفاده می شود.

علاوه برآن تفاوت دیگری که این غذا با کوکوی سیب زمینی ایرانی دارد این است که تخم مرغ را با سیب زمینی مخلوط نمی کنند و پوره سیب زمینی را در تخم مرغ فرو می برند. برای همین تهیه کوکوی سیب زمینی پاکستانی کمتر از کوکوی سیب زمینی ایرانی زمان می برد. با ما برای تهیه این غذای لذیذ همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کوکوی سیب زمینی پاکستانی

فلفل قرمز خرد شده به میزان ( 4/1 قاشق چایخوری )

سیب زمینی به تعداد ( 5 عدد )

تخم مرغ به تعداد ( 2 عدد )

پیاز به تعداد ( 1 عدد )

برگ گشنیز خرد شده به میزان ( 2 قاشق غذاخوری )

زیره سبز به میزان ( 1 قاشق چایخوری )

نمک به مقدار دلخواه

نحوه آماده کردن کوکوی سیب زمینی پاکستانی

کوکو سیب زمینی پاکستانی

در اولین مرحله، سیب زمینی را پوست کنده و بپزید. حال سیب زمینی را بکوبید تا به شکل پوره و یکدست در بیاید. در مرحله بعد، دانه های زیره را درون تابه قرار دهید و آن ها را تفت دهید تا بوی آن بلند شود. بعد از آنکه بوی زیره بلند شد آن را از درون تابه در بیاورید تا بیش از اندازه سرخ نشود.

درمرحله سوم، فلفل قرمز خرد شده، مقداری نمک، زیره بو داده،پیاز خرد شده و برگ گیشنیز خرد شده را با سیب زمینی مخلوط کنید. پس از آن یک قاشق از مایع بردارید و با دستان خود گرد کنید بهتر است دستانتان را کمی خیس کنید تا سیب زمینی به دست شما چسبیده نشود.

در مرحله بعد، تخم مرغ ها را درون کاسه ای بشکنید و با چنگالی هم بزنید تا یکدست شود. تخم مرغ ها را درون تابه ای بریزید تا داغ شود. کوکوهای سیب زمینی را درون تخم مرغ ها قراردهید سپس در روغن داغ بریزید تا سرخ شوند.

درمرحله پنجم، بعد از انکه یک طرف طلایی رنگ شد برگردانید و طرف دیگر کوکو را سرخ کنید. هر طرف کوکوی شما برای اماده شدن نیاز به زمانی کمتر از یک دقیقه دارد برای مابقی کوکو ها هم این کار را انجام دهید. غذای شما حاضر است نوش جان.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *