دستور پخت راویولی گوشت و اسفناج (ایتالیا) + طرز تهیه

مواد لازم برای راویولی گوشت و اسفناج

تخم مرغ به تعداد ( 3 عدد )

جعفری به میزان ( 1 قاشق )

گوشت چرخ کرده 250 گرم

اسفناج خرد شده پخته شده به مقدار ( نصف لیوان )

آرد سفید به میزان ( 3 لیوان )

کره به میزان ( 1 قاشق )

نمک به میزان ( نصف قاشق چایخوری )

پنیر پیتزا رنده شده به میزان ( 100 گرم )

آب به میزان ( نصف لیوان )

سیر به تعداد ( 1 حبّه )

نحوه آماده کردن راویولی گوشت و اسفناج

طرز تهیه راویولی گوشت و اسفناج

در اولین مرحله، برای تهیه خمیر راویولی شما باید آرد را با نمک خوب مخلوط کنید. آرد را به صورت تپه ای در بیارید و در وسط آن گودالی درست کنید. دو تخم مرغ را وسط گودال آردی که درست کردید بیاندازید و زرده ها را آرام آرام هم بزنید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا خمیری حاصل کنید. آب گرم را به خمیر اضافه کنید و خوب آن را ورز دهید تا خمیر سفت شود.حال روی خمیر بپوشانید و هم خودتان هم خمیر استراحت کنید.

در مرحله بعد، در تابه ای گوشت چرخ کرده را به همراه کره بریزید و سیر را روی آن رنده کنید وخوب تفت دهید.پس از آن پنیر پیتزا، اسفناج، تخم مرغ، نمک و جعفری را به آن اضافه کنید و به هم بزنید و تا مدتی تفت دهید. حال مواد را از روی شعله بردارید تا کمی خنک شود. در صورت تمایل می توانید به مقدار یک کفگیر از مواد را برای تزیین غذا کنار بگذارید.

درمرحله سوم، پس از 15 دقیقه خمیر را بردارید و روی یک سطح صاف مناسب برای پهن کردن خمیر قرار دهید. حال از مخلوط موادی که درست کرده اید بر روی خمیر بریزید.  در مرحله بعد، یک طرف خمیر را با دست برگردانید و دوطرف خمیر را به هم بچسبانید حال بر روی لبه ی خمیر با چنگال شیارهایی همانند شکل درست کنید. حال راویولی را در گوشه ای قرار دهید تا کمی خشک شود.

در اخرین مرحله، یک قابلمه را پر از آب کنید و یک قاشق نمک روی آن بریزید، قابلمه را روی شعله قرار دهید تا جوش بیاید. پس از آن راویولی ها را درون قابلمه به آرامی قرار دهید. بعد ازمدت زمان 30 ساعت می توانید آن ها را از آب در بیاورید.غذا را با موادی که ازقبل آماده کرده اید تزیین کرده و نوش جان کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *