دستور پخت کسرول کوردن بلو (خوراک مرغ فرانسوی) + طرز تهیه

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی آس کوک، در این مقاله می خواهیم شما را به کشور فرانسه ببریم . غذایی که امروز برای شما آماده کرده ایم نام سختی دارد اما تهیه آن راحت است، پس نگران نباشید. برای تهیه این غذای فرانسوی ماده اصلی که شما لازم دارید مرغ ریش ریش شده است، که شما حتی می توانید از باقی مانده غذای مرغ خود در این غذا استفاده کنید . این غذای فرانسوی کسرول کوردن بلو (خوراک مرغ فرانسوی ) نام دارد . برای تهیه این غذای خوشمزه و لذیذ با ما همراه باشید.

نحوه پخت کسرول کوردن بلو (خوراک مرغ فرانسوی)

مواد لازم برای کسرول کوردن بلو

ژامبون خرد شده به میزان ( 250 گرم )

کره به میزان ( 4 قاشق غذاخوری )

سس خردل به میزان ( 1 قاشق غذاخوری) دلخواه

آرد به میزان ( 4 قاشق غذاخوری )

نمک و فلفل به میزان دلخواه

شیر کامل به میزان ( 3 پیمانه )

پنیر موزورلا به میزان ( 120 گرم )

پودر سوخاری به میزان ( 1 پیمانه )

مرغ پخته به تعداد 1 عدد (حدود 5 پیمانه ریش ریش شده)

آبلیموی تازه به میزان ( 1 قاشق غذاخوری )

کره برای روی کسرول به میزان ( 2 قاشق غذاخوری )

جعفری خرد شده به میزان ( 1 قاشق غذاخوری )

نحوه آماده کردن کسرول کوردن بلو

طرز تهیه کسرول کوردن بلو

در اولین مرحله، شما باید مرغ ریش ریش شده را درون ظرف پیرکس یا هر ظرف دیگری که مناسب فر باشد و ته ظرف شما نیز چرب شده است بریزید و مرغ را پخش کنید. در مرحله دوم، بعد از اینکه مرغ را درون ظرف ریختید حال به سراغ ورق های کالباس بروید و آن ها را روی مرغ بریزید و روی کالباس را با پنیر بپوشانید.

درمرحله بعد، کره را در داخل قابلمه ای بریزید و حرارت دهید تا کره ذوب شود. پس از آن نوبت به آرد می رسد آن را به کره اضافه کنید و تفت دهید تا خمیر یکدست بدست بیاورید. حال شیر را به خمیر بدست آمده اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سس شما غلیظ شود. نمک، فلفل، آبلیمو و اگر علاقه داشتین سس خردل را اضافه کنید. در نهایت پس از جوش آمدن کمی مخلوط را به هم بزنید تا سس شما یکدست شود و سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید.

در مرحله چهارم، سس سفید را به درون کسرول کوردن بلو بریزید، به طوری که سس شما به همه جای آن نفوذ کند. در مرحله بعد، جعفری خرد شده و پودر سوخاری را با چند قاشق روغن مخلوط کنید و بعد آن را روی سس سفید بریزید و سطح کسرول را با مخلوط پودر سوخاری بپوشانید.

در مرحله اخر، همان طور که در ابتدا گفته شد و فر را در دمای 180 درجه قرار دادید قالب کسرول را درون فر بگذارید و به مدت 30 الی 40 دقیقه آن را حرارت دهید. بغد از انکه کسرول شما طلایی رنگ شد آن را از فر خارج کنید و بگذارید مدتی خنک شود. غذای شما حاضر است نوش جان کنید.

مطالب مرتبط