دستور پخت طاجین گوشت و به مراکشی

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی آس کوک، در این مقاله می خواهیم شما را به شمال افریقا و کشور مراکش ببریم غذایی که در این مقاله برای شما آماده کرده ایم ، تاجین گوشت و به مراکشی نام دارد که تاجین در فارسی به معنای تابه است . این غذا را باید با حرارت خیلی کم و با حوصله فراوان تهیه کرد .

مواد لازم برای تهیه طاجین گوشت و به مراکشی

گوشت خورشتی به مقدار ( 600 گرم)
گوجه خرد شده به میزان ( 400 گرم)
ساقه کرفس خرد شده به تعداد ( 1 عدد)
نخود به میزان ( 500 گرم)
سیر ریز خرد شده به میزان ( 4 حبه)
پیاز به تعداد ( 2 عدد متوسط)
ادویه راس الحانوت به میزان ( 2 قاشق چایخوری)
جعفری خرد شده به مقدار دلخواه
میوه به، به تعداد ( ۴ عدد متوسط)
پودر زیره به میزان ( 1 قاشق چایخوری)
روغن گیاهی به میزان ( 2 قاشق غذاخوری)
نمک و فلفل به میزان دلخواه

 نحوه اماده کردن غذای تاجین و به مراکشی

در مرحله ابتدایی ، شما باید نخود ها را با آب بپزید و یا برای راحتی کار خود می توانید از کنسور نخود استفاده کنید . 4 عدد میوه نیز به دلخواه در اندازه متوط برداشته بشوریید و می توانید پوست به را هم بگیرید . سپس پیاز هارا به صورت ریز خرد کنید . حال یک تابه برداشته و روغن درون آن بریزید و زیر آن را روشن کرده و در شعله متوسط قرار دهید.

طاجین گوشت و به مراکشی

زمانی که روغن کمی داغ شد ، به ها را درون تابه ریخته و در مدت زمانی شروع به سرخ کردن کنید تا به های شما کاراملی شوند .سپس کرفس ، سیر و پیازهای خرد شده را اضافه کنید و در مدت زمانی کوتاه شروع به تفت دادن کنید . حال محتویات تابه را با کفگیر برداشته و درون یک قابلمه بریزید تا روغن آن گرفته شود .

در مرحله اخر ، چنانچه لازم دیدید که روغن باید به تابه اضافه کرد مقداری روغن به آن بیافزایید سپس گوشت خورشتی را در مدت زمانی چند دقیقه سرخ کنید تا کمی برشته شود ، گوشت را همانند مواد دیگر به قابلمه اضافه کنید . نخود پخته و گوجه های خرد شده را نیز داخل قابلمه بریزید. جعفری خرد شده ، پودر زیره و ادویه راس الحانوت را اضافه کنید و مواد را با هم ترکیب کنید. به هر اندازه ای که دوست دارید نمک و فلفل بریزید . پس از آن دو لیوان آب به درون قابلمه بریزید و اجازه دهید تا خود غذا به مدت 6 الی 7 ساعت به آرامی بپزد .پس از آن غذای شما حاضر و می توانید آن را در ظرفی ریخته و میل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *