نحوه تهیه بورک اسفناج و پنیر

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی اس کوک در این مقاله می خواهیم شما را به کشور همسایه یعنی ترکیه ببریم غذایی که در این مقاله قرار است با هم درست کنیم بورک اسفناج نام دارد. یکی از غذاهای محبوب و پر استقبال در ترکیه غذای بورکی گوشت می باشد. اما برای اینکه یک وعده سبک را در کنار خانواده خود میل کنید ما برای شما بورکی اسفناج را تدارک دیده ایم.

همان طور که مستحضر هستید اسفناج از جمله سبزیجاتی است که به شما در داشتن رژیم غذایی و خوردن غذای سبک کمک می کند.ممکن است کودکان استقبال زیادی از اسفناج نکنند برای ایجاد رغبت در میان انها می توانید بورک اسفناج را با پنیر تهیه کنید.پس برای پخت این غذا خوشمزه و رژیمی با اس کوک همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه بورک اسفناج

اسفناجتازه به میزان ( 500 گرم)

سیر به تعداد( 2 حبه)

خمیریوفکا (فیلو) به تعداد( 1 بسته)

پیاز به تعداد( 1عدد)

پنیرخامه ای به میزان ( 3قاشقغذاخوری)

زعفران دمکرده به میزان ( 2 قاشقغذاخوری)

پنیرموزارلا(پنیرپیتزا) بهمقدار مورد نیاز

روغن(کره) بهمقدارمورد نیاز

کنجد(یاسیاهدانه) به مقدارمورد نیاز

شیر به میزان ( 1پیمانه)

فلفل به میزان مورد نیاز

زردچ وبه میزان مورد نیاز

نمک به مقدارمورد نیاز

مراحل پخت بورک اسفناج

بورک اسفناج

در اولین مرحله اسفناج را بشورید و همراه با یک لیوان آب درون قابلمه ای قرار دهید ، و روی شعله ای با حرارت کم گذاشته تا آب اسفناج کشیده شود. در مرحله بعد پیاز را به صورت نگینی خرد کنید ، سیر را هم به همین شکل یعنی نگینی یا به صورت هر طور که خودتان صلاح می دانید خرد کنید درون ماهیتابه مقداری روغن مایع زیتون یا کره بادام زمینی ریخته و روی حرارت کم قرار دهید .

پس از آن پیاز نگینی شده را درون ماهیتابه قرار دهید پس از مدتی که پیاز تغییر رنگ دادسیررندهشدهرا به آن بیافزاییدوتفتدهید. بعد از آن به مخلوط پیازوسیر خود به هر میزان که خود لازم می دانید به مقدارلازم زرد چوبه بیافزایید.

بعد از این مرحله اسفناج را که پخته بودید به مخلوط پیاز وسیر اضافه کنید، تفت دهید.ملاحضه کنید که حرارت کم باشد ، پس از آن پنیرخامه ای رابه اسفناج بیافزایید ومخلوط کنید. پس از آن نمک و اگر علاقه داشتیدکمی پنیرپیتزا ویا موزارلابریزید. هم بزنید تاپنیربا مواد خوب مخلوط شود. وبدون درنگ ماهیتابه را ازروی حرارت بردارید. کنارقرار دهید تا کمی سرد شود.
در مرحله چهارم در ظرفی روغن، شیر و زعفران دم کرده را مخلوط کنید. خمیریوفکا را در جایی صاف قرار داده و پهن کنید و موادی که اماده کرده اید را روی خمیر بمالید .

خمیر یوفکا

وقتی سطح خمیر را با مخلوط شیر، زعفران و روغن مخلوط کردید ، حالا با قاشقی تمیز مواد میانی را روی خمیر قرار دهید، میتوانید کمی پنیرموزارلا ویا پنیر پیتزا را دراین مرحله روی مواد بریزید. حالا گوشه های خمیررا به داخل تا کرده وازهمان سمتی که مواد راریخته اید رول کنید. میتوانید برای ایجاد چسبندگی، میان هررول ازمخلوط شیربرس کنید. درنهایت روی سطح بورک های آماده شده را با مخلوط کره وزعفران دمکرده ویا زرده تخم مرغ رومال کنید. تادرزمان پخت سطح بورک اسفناج طلایی وخوش رنگ شود. می توانید کمی کنجد ویا سیاه دانه رابه روی بورکها بپاشید.

در مرحله اخر بورک های خود درون سینی یا ظروف پیرکس قرار دهید. حالا ظرف رادرونفرباحرارت 180 درجه سانتی گراد قراردهید و اجازه دهید برای 20 الی 30 دقیقه پخته شود. میتوانید برای مدت زمان 3الی6 دقیقه،حالت گریل فر راروشن کنید تاسطح بورکها طلایی و برشته شود، زمان فر با توجه به تنظیمات آن ممکن است تا مدت یک ساعت طول بکشد، بعد از انکه کار فر تمام شد بورک اسفناج شما هم اماده می باشد و می توانید هر طور که خودتان صلاح می دانید آن را تزینن کنید. با سپاس فراوان از همراهی همیشگی شما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *