نحوه پخت بریانی مرغ، غذایی لذیذ و خوشمزه

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی آس کوک در این مقاله می خواهیم با هم نحوه پخت غذای بریانی مرغ که بیشتر در کشورهایی نظیر هند ، پاکستان و کشورهای عربی رایج است را اموزش ببینیم . شما می توانید این غذا را در کنار ماست و ادویه های گوناگون درست کرده و از آن لذت ببرید.نحوه پخت این غذا با غذای بریانی که مردم عزیز شهر اصفهان درست می کنند تفاوت دارد و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت . در ادامه با اموزش غذای بریانی مرغ همراه آس کوک باشید.

بریانی مرغ

مواد مورد نیاز برای تهیه بریانی مرغ

پودر گشنیز به میزان ( 1 قاشق چایخوری)

پودر زیره به مقدار ( 1 قاشق چایخوری)

روغن 2 یا 3 قاشق غذاخوری

زردچوبه 1 قاشق چایخوری

زیره½قاشقچایخوری

سیر و زنجبیل رنده شده 1 قاشق چایخوری

چوب دارچین 1 عدد

پودر فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری

برگ بو خشک شده 2 عدد

پودر چیلی قرمز 1 قاشق چایخوری

پیاز 1 عدد

گشنیز خرد شده 1 ساقه

سینه مرغ 450 گرم

ماست 1 قاشق غذاخوری

بادیان ستاره ای 2 عدد

هل سیاه به مقدار ( 2 عدد)

میخک به مقدار( 5 عدد)

هل سبز به مقدار ( 4 عدد)

گوجه فرنگی به میزان ( 2 عدد)

فلفل سیاه به مقدار( 10 عدد)

گرام ماسالا به میزان ( 1/2 قاشق چایخوری)

نمک به مقدار مورد استفاده

فلفل چیلی سبز به مقدار( 2 عدد)

مواد مورد نیاز برای پلو

برنج به میزان( 2 پیمانه)

چوب دارچین به تعداد( 1 عدد)

نمک به مقدار( 1 قاشق غذاخوری)

آب به میزان( 6 پیمانه)

سرکه سفید به میزان( 1 قاشق غذاخوری)

مراحل پخت بریانی مرغ

پیاز خلالی
در اولین مرحله پیازها را به صورت زیر برش زده و با روغن سرخ کنید. در مرحله دوم پیازها را که برای سرخ شدن در ماهیتابه قرار داده اید زمانی که پیازها کمی قهوه ای رنگ شدند زیره را به آن اضافه کرده و شروع به تفت دادن کنید بعد از مدتی کوتاه پیازها را برداشته و در گوشه ای بگذارید.

در مرحله بعد برای صرف جویی در زمان و هزینه در همان روغنی که پیازها را سرخ کرده اید ، سیر وزنجبیل و مرغ را قرار داده ، مرغ را در مدت زمان کوتاهی گذاشته تا رنگ مرغ تغییر کند. در مرحله چهارم تمام ادویه ها را به مرغ خود که تا الان رنگ گرفته است اضافه کنید و برای مدت زمانی مثلا 15 دقیقه با حرارت کم قرار دهید.

پیاز همراه یا زیره

در این مرحله باید پیاز سرخ شده ، ماست و گوجه فرنگی را با یک هم زن یا مخلوط کن میکس کرده نا زمانی که یک مایع نرم از این مواد بدست بیارید.

مخلوط گوجه فرنگی

در مرحله بعد مخلوط گوجه فرنگی را همراه با مرغ و نمک ، در مدت زمان کوتاه مثلا 7 تا 8 دقیقه پخته تا مخلوط شما روغن انداخته، با روغن آن پخته شود. بعد از آن فلفل چیلی سبز گشنیز خرد شده و گرام ماسالا را به مرغ اضافه کنید و در مدت زمان کوتاه با هم تفت دهید.

مرغ و گیشنیز

خب حال نوبت به تهیه برنج می رسد برای این کار می بایست از مدتی قبل مثلا برای مدت 1 ساعت برنج را شسته و کنید. در یک ظرف 6 پیمانه آب ریخته و بگذارید آب جوش بیاید.بعد از به جوش امدن آب ، چوب دارچین، سرکه،نمک و برنج را اضافه کنید. در مدت زمان 8 الی 14 دقیقهیا تا زمانی که خودتان می دانید برنج شما پخته شده است، روی حرارت زیاد قرار دهید. برنج را در ظرف بکشید و در کناری قرار دهید.

در مرحله بعد برای چهره گرفتن برنج خود ، کاسه ای که نه چندان بزرگ ونه چندان کوچک می باشد را تهیه کرده و آن را با سلفون یا یک کیسه پوشش دهید تا برنج شما به راحتی خارج شود. در مرحله نهم مقداری زردچوبه در کاسه خود ریخته و برای انسجام برنج خود آن را در کاسه ریخته و به آن فشار بیاورید.دور تا دور کاسه را به میزان چند سانتی متر با برنج بپوشانید. اطمینان حاصل کنید که برنج شما بهم چسبیده شود.

در مرحله بعد بریانی مرغ را در وسط کاسه ای که برنج خود را ریخته اید قراردهید . به قدری فشار بیاورید تا زمانی که می خواهید کاسه را برگردانید برنج شما و مرغ شما از هم جدا نشود. خب یک خسته نباشید به شما بگوییم در این مرحله تنها کافی است کاسه را درون ظرفی که می خواهید در آن غذا را نوش جان کنید برگردانید . سپاس از همراهی همیشگی شما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *