طرز تهیه پوره برنج و سبزیجات

مواد لازم برای تهیه ی پوره برنج و سبزیجات

فلفل دلمه ای 1 عدد

گوشت چرخ کرده نصف پیمانه

گوجه 2 عدد

هویج 2 عدد

پیاز 1 عدد

برنج 2 پیمانه

سيب زميني 2 عدد

طرز تهیه غذای پوره برنج و سبزیجات

سلام خدمت شما همراهان همیشگی آس کوک این بار با غذایی ساده و رژیمی همراه شما هستیم با ما همراه باشید. ابتدا برنج را کمی قبل از شروع به پختن غذا در آبی که نه خیلی حرارت دارد و نه خیلی سرد است قرار دهید (1 الی 2 ساعت زمان مناسبی است) بعد از این کار سیب زمینی ها را پوست کنده و در مقداری اب نمک قرار دهید.

بعد از انکه آب سیب زمینی تماما در داخل سیب زمینی فرو رفت سیب زمینی را با سلیقه ی خود به اندازه دلخواه برش دهید. در مرحله بعد کار به پختن هویج ها می رسد ،پیاز را خرد کرده و درون ماهیتابه ای قرار دهید و به آن روغن بیافزایید، بعد از آن نوبت به گوشت چرخ کرده می رسد که به آن اضافه کنیم و تا جایی حرارت دهید که رنگ گوشت تغییر کند.

پس از تغییر رنگ گوشت ، نمک، گوجه های خرد شده و فلفل را به ان اضافه کنیدوکاری کنید تا آب اضافه آن کاسته شود. حال برنج راکه در ابتدای کار در آب قرار دادید درون قابلمه بریزید و روی آن به میزان 1 لیتر آب بریزید ، مقداری نمک به آن بیافزایید تا برنج بجوشد و آب آن تمام شود.پس از انکه برنج جوش امد و آب آن نیز تمام شد برنج را مستقیم از درون قابلمه به ماهیتابه ای که مواد دیگر غذا نیز در آن قرار دارد انتقال دهید و با موادی که در قابلمه قرار دارد خوب بهم بزنید. زیر حرارت را کم کنید تا مدتی برنج در داخل ماهیتابه طعم دار شود و خوب پخته شود.

بسیار خوب پخت این غذا هم به پایان رسید اما بهتر است بدانید این غذا پیشنهاد خوبی برای کودکان و سالمندان است زیرا که هم هضم راحت تری دارد و هم سالم است. نکته دیگر اینکه شاید شما بخواهید از گوشت استفاده نکنید می توانید از سویا به جای گوشت استفاده کنید و همین طور مواد دیگر را با سلیقه خود تغییر دهید. با سپاس از همراهی شما با اس کوک

مطالب مرتبط