طرز تهیه سوپ نخود مدیترانه غذایی رژیمی و خوشمزه

مواد موردنیاز برای تهیه سوپ نخود مدیترانه ای

نمک به میزان( 4/1 قاشق چایخوری)
روغن زیتون مقداری (برای روی سوپ)
فلفل سیاه به مقدار( مورد نیاز)
سماق مقداری( برای تزیین)
لیموی تازه به مقدار(2/1 عدد)
پیاز خرد شده به تعداد( 1 عدد)
پودر زیره به میزان ( 1 قاشق چایخوری)
برگ مو به میزان (1عدد بزرگ)
نخود به میزان ( 2 فنجان چایخوری)
آب مرغ یا سبزیجات به مقدار( 4 فنجان چایخوری)
سیر ریز خرد شده به مقدار(3/2 حبه)

در فصول سرما ، همیشه احتمال سرما خوردگی و مریضی وجود دارد و برای مراقبت از خود یکی از راه های پیشگیری خوردن غذاهایی مانند سوپ است، در این مقاله سعی بر این داریم که سوپی خوشمزه و پر استفاده درکشورهای مدیترانه ای را برای شما اموزش دهیم پس با آس کوک همراه باشید.

نحوه پخت سوپ نخود مدیترانه ای

در ابتدا باید نخود ها را به مدت طولانی در اب قرار دهید هرچه تعداد ساعات بیشتری نخود در اب بماند به ما در زمان پخت کمتر کمک می کند. 2 فنجان اب، آب مرغ،سیر ریز شده، نمک، ، فلفل، نخود، برگ مو، پیاز خرد شده و زیره را در ظرف بزرگی بریزید.

سوپ را به طور اهسته و به گونه ای که به مدت 2 الی 3 ساعت روی شعله بسیار کوچک می پزد قرار دهید. تا نخودها ارام و سر فرصت پخته و نرم شوند. در این مدت زمان چند بار به سوپ سر بزنید اگر میزان آب سوپ کم شده به ان بیافزایید. با خیال راحت به کارهای دیگرتان برسید زیرا که هرچقدر این سوپ بیشتر روی گاز بماند خوشمزه تر خواهد شد.

حال به سراغ غذای خود بیایید نخودها پخته و دیگری نیازی به برگ مو نداریم آن را خارج کنید.سپس مواد سوپ نخود مدیترانه ای خود را با وسیله هایی چون گوشکوب مخلوط کنید.اینکه به چه میزان مواد سوپ را باهم مخلوط کنید به خودتان و سلیقه تان بستگی دارد، همان طور که در شکل می بینید ما سوپ را انقدر مخلوط کرده تا ردی از نخود باقی نماند ، اما شما می توانید دقیقا برعکس این کار را انجام دهید.

سوپ سواحل مدیترانه ای شما حاضر است حال با سلیقه خود باقی مواد من جمله زیتون ، سماق و کمی اب لیموی تازه یا بقیه ادویه هایی که خودتان دوست دارید تزیین و میل کنید. باتشکر از همراهی همیشگی شما با اس کوک پیروز و موفق باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *