مجموعه 25 غذای ساده برای آشپزی

0

در این مقاله می خواهیم شما را با چند غذای خانگی ساده اشنا کنیم که تهیه ی ان زمان زیادی را از شما نمی گیرد، و هم خیلی غذای خوشمزه و مناسبی برایتان باشد،حتی اگر دستپخت شما خوب نیست یا حوصله اشپزی کردن را ندارید  می توانید خیلی راحت و ساده این غذاها را پخته و از ان لذت ببرید  و دیگر نگران اینکه حوصله اشپزی ندارم و امروز چه درست کنم نباشید پس با پیشنهادات آس کوک  در این مقاله همراه باشید.

غذای ساده برای آشپزی

سالاد الویه

سالاد الویه

یک غذای ساده و مقوی سالاد الویه است که اگر زمان زیادی را برای اشپزی ندارید یا حوصلتان نمی کشد یا مهمان دارید یا اینکه در سفر هستید می توانید به راحتی هرچه تمام تر سالاد الویه درست کنید که هم رژیمی است و هم خوشمزه و زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت.

سالاد ماکارونی

پاستا سالاد

دیگر غذای ساده و سالادی که می تواند شما را راضی کند وهم اینکه شما احساس گرسنگی خود را در کمترین زمان و به بهترین نحو بر طرف کنید سالاد ماکارونی است اگر شما در رژیم غذایی هستید یا اینکه باید غذای چرب کمتری بخورید می توانید سس مایونز کمتری در سالاد ماکارونی خود به کار ببرید.

قیمه ریزه

قیمه ریزه

غذای دیگری که قطعا مورد استقبال شما قرار می گیرد و می توانید به عنوان غذای ساده برای شام از آن استفاده کنید که مردم عزیز و دوست داشتنی شهر اصفهان حتما با ان اشنایی دارند و جزئی از غذاهای ایرانی ساده می باشد،  قیمه ریزه است اما شما گول اسم قیمه ان را نخورید زیرا که اصلا شباهتی به غذای قیمه ندارد.غذایی که نیاز به اشپزی زیادی ندارد.

استانبولی

استانبولی

غذای بعدی که در لیست ما قرار می گیرد غذایی سالم و خوشمزه به نام استانبولی است که یکی دیگر از غذای ساده دونفره محسوب می شود، که تهیه استانبولی نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و شما می توانید با موادی که در اختیارتان هست(برنج به میزان نیاز،گوجه فرنگی،سیب زمینی)این غذای خوشمزه را تهیه کرده و از خوردن آن با صرف زمان اندک لذت ببرید.

کباب لاپلو

کباب لاپلو

کباب لاپلو غذایی است که مورد استقبال بچه ها و بزرگتر ها قرار می گیرد ، غذایی که قطعا شما بتوانید به جای اینکه کباب را جدا با برنج میل کنید آن را همراه با برنج میل کنید قطعا برایتان جالب و خوشمزه است.

کوکوی سیب زمینی

کوکو

کوکوی سیب زمینی نیز یک غذای ساده و مقوی می باشد که در این لیست قرار می گیرد و کودکان نیز آن را دوست دارند کوکوی سیب زمینی است ، کوکوی سیب زمینی همان طور که از اسمش پیدا است اصلی ترین ماده تشکیل دهنده آن سیب زمینی است و شما با تهیه آن کوکوی سیب زمینی می توانید برای گردش و مسافرت های خود از خوردن آن لذت ببرید.

ساندویچ سالاد مرغ

ساندویچ سالاد مرغ

علاقه بسیازی از ما که به رشد ونموی ما کمک می کند خوردن مرغ است ، که می توانیم آن را به صورت های مختلف اماده کرده و میل کنیم اگر شما نیز طرفدار این غذا هستید اما زمان زیادی برای تهیه کردن آن ندارید ما به شما ساندویچ سالاد مرغ را پیشنهاد می دهیم که زمان کمتری را از شما بزرگواران می گیرد.

سوتی پلو

سوتی پلو

سوتی پلو غذایی است بسیار خوشمزه که مردم عزیز و خونگرم استان اذربایجان با آن اشنا هستند که مواد مورد نیاز برای تهیه سوتی پلو :  برنج ، شیر ، خرما ، گوشت و کشمش می باشد که شما با درست کردن آن می توانید از مهمانتان به شکل ویژه پذیرایی کنید.

سمبوسه گوشت

سمبوسه

سمبوسه گوشت که با شنیدن اسم این غذا یاد جنوب ایران و مردم خونگرم و عزیز آبادان می افتیم اما همان طور که می دانید درست است که این غذا اصالتش برای جنوب ایران است اما غذایی است که شهرت جهانی پیدا کرده است و شما می توانید با ادویه های تند و خوشمزه سمبوسه گوشت را در منزل خود درست کنید.

ساندویچ مونت کریستو

ساندویچ مونت کریستو

ساندویچ مونت کریستو همان طور که از نامش پیدا است غذایی ایرانی نیست اما اگر به دنبال این هستید که یک شام دو نفره عاشقانه به همراه همسر خود میل کنید این غذای فرانسوی پیشنهاد اس کوک به شماست که با ژامبون گوشت و پنیر تهیه می شود.

کوکوی سیب زمینی و کدو

کوکو سیب زمینی

کوکوی سیب زمینی و کدو کوکوی سیب زمینی قبل در لیست ما قرار گرفته است اما همراه با کدو زمانی که می خواهد اماده شود نیازی به روغن ندارد و در فر پخته می شود.

کاسرول کدو سبز

کاسرول
تا الان غذاهایی که در لیست ما قرار گرفته اند غذاهایی هستند که در آن گوشت به کار رفته است، اما شاید شما در خانواده تان افرادی باشند که گیاه خوار هستند یا در رژیم غذایی هستند توصیه ما به شما این است که کاسرول کدو سبز را امتحان کنید. مواد مورد نیاز برای تهیه کاسرول کدو سبز عبارتند از : برنج، کدو سبز، پنیر چدار، تخم مرغ، و موزارلا و مواد دیگری که خودتان با سلیقه خودتان می توانید به آن اضافه کنید.

پیتزا تن ماهی

پیترا تن ماهی

این روزها پیتزا درست کردن را همه بلدن اما اینکه پیتزاهای متنوع و خوشمزه درست کنیم چیز دیگری است ، خیلی از ما به این دلیل که پیتزا دیر اماده می شود و زحمت و زمان زیادی دارد هزینه می کنیم و آن را از بیرون تهیه می کنیم که شاید باب میل ما نباشد اما با درست کردن پیتزا تن ماهی شما نه زمان زیادی را صرف می کنید و  هزینه ی زیادی از گرفته می شود.

 ناگت سبزیجات

ناگت سبزیجات

غذای بعدی که این بار به درخواست گیاه خواران عزیز درلیست ما قرار گرفته و حتی مناسب افرادی است که رژیم غذایی دارند ،غذای ناگت سبزیجات است.که با تهیه آن هم افراد سالمندی که از بیماری نقرس رنج می برند و هم افراد دیگر با خوردن آن لذت می برند.

پیتزای بادمجان لقمه ای

پیتزا بادمجان

غذای بادمجان غذایی خوشمزه و مقوی است که با اینکه چهره ی زیبایی ندارد اما افراد زیادی آن را می پسندند اما ما برای شما جور دیگری از این غذا اورده ایم که حتی افرادی که این غذا را دوست ندارند با دیدن آن وسوسه شوند که نام آن پیتزای بادمجان لقمه ای است.

سالمون برگر


غذای دیگری که در لیست ما قرار گرفته و هم ساده و هم سالم است، سالمون برگر است.مواد لازم برای تهیه این غذای دریایی عبارت است از: تخم مرغ، سس و آبلیمو وفیله ماهی با کمی پودر سوخاریوادویه های دیگری که شما به دلخواه خود می توانید از ان استفاده کنید.تهیه سالمون برگر زمان زیادی از شما نمی گیرد پس برای تجربه کردن ان وقت هدر ندهید.

کتلت تن ماهی

کتلت تن ماهی
کتلت تن ماهی با کمی سیب زمینی، آرد، پنیر چدار و تخم مرغ تهیه می شود.خیلی از ما از بوی بد ماهی فراری هستیم و به این دلیل ماهی دوست نداریم. طعم ماهی در این غذا آن قدر ازار دهنده نیست که نتوان آن را تحمل کرد و همچنین فواید ماهی را نیز به همراه دارد.

اسپاگتی مرغ

اسپاگتی مرغ

مشکل نقرس در بسیاری از افراد وجود دارد و ما می توانیم برای اینکه هم غذایی مصرف کنیم که به رشد و نموی ما کمک و هم خوردن آن باعث نشود ما خدایی ناکرده مبتلا به این مرض شویم پیشنهاد متخصصان اس کوک به شما غذای اسپاگتی با گوشت مرغ یک غذای بسیار خوش طعم است که نیاز به فر ندارد و شما نیازی به کثیف کردن میزان زیادی ظرف ندارید.

سوسیس بندری

سوسیس بندری
بخاطر کودکان که عاشق فست فود هستند در این لیست غذایی را اورده ایم که نه برای شما درست کردن آن اذیت کننده باشد و نه زمان زیادی را از شما بگیرد.سوسیس بندری که شما کافی است موارد مورد نیاز که سوسیس ، رب گوجه ، پیاز و سیب زمینی است را تهیه کنید.اما یاد اور شویم که این مواد ، مواد اصلی تهیه سوسیس بندری است اما شما حتما برای طعم دار کردن این غذا باید از ادویه های مختلف استفاده کنید.

پیتزا نان تست

پیتزا با نان تست

اگر شما نیز خیلی علاقه زیادی به پیتزا دارید ولی نمی توانید هرروز پول پیتزا دهید یا طرز تهیه آن را وارد نیستید ما به شما نوعی از پیتزا را می گوییم که نه زمان زیادی می خواهد و نه هزینه زیادی که تنها با یک نان تست ، سس ،کمی سوسیس ، پنیر پیتزا اماده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.